Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Aryor

100% Rakytník rešetliakový 100ml

15,80€ Bez DPH:
13,17€

Rakytník rešetliakový, najbohatší olej na zemi, čo sa týka zloženia, a naša obľúbená zložka krémov a masážnych olejov, je výnimočne bohatý na prírodné minerály a vitamíny. Má úžasné účinky na pokožku, jej oživenie, obnovenie, doplnenie, chráni a má omladzujúce účinky. 

Táto rastlina je známa už od čias antiky. Stala sa významnou bylinou pre jej liečivé účinky. Na kožu pôsobí účinkami proti predčasnému starnutiu, regeneráciou, protizápalovými procesmi a silnou antioxidáciou. Najznámejšou rastlinou vďaka obsahu neriedených omega-7 mastných kyselín (vitamin E, C, karotény) chráni všetky vrstvy kože pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia a jej poškodením. Vhodný používať v kombinácií s niektorými prírodnými ochrannými faktormi alebo ako olej po opaľovaní.

Rakytníkový olej zo sibírskeho Ruska je v najvyššej kvalite, neriedený, za studena lisovaný, neprchavý olej.  

Vhodnosť pre typy pleti
Rakytník je vhodný pre všetky typy pleti. Je bezpečné použiť  čistý olej na pokožku, aj keď nie je ideálne použiť ho na pokožku samostatne kvôli jeho zafarbujúcim vlastnostiam. Má sýtu oranžovú farbu, ktorá dokáže zafarbiť aj na niekoľko dní. Ideálne je použiť ho ako súčasť zmesí s iným olejom, napríklad s olejom z bieleho čaju alebo arganovým olejom, s ktorým sa krásne kombinuje. Zvyčajne sa používa 10% v zmesi, aby sa vyhlo zafarbeniu, ale stále sa dali získať pozitívne účinky tohto oleja.

Čo robí Rakytník rešetliakový taký špeciálny?

Je to jeho neuveriteľná hojnosť bioaktívnych zložiek pre podporu zdravia. Rakytník rešetliakový obsahuje 6 rôznych v tukoch rozpustných vitamínov,  22 mastných kyselín, 42 druhov lipidov a 36 druhov flavonoidov. Je najbohatším prírodným zdrojom Vitamínu A (Beta karotén) a Omega 7. Toto množstvo bohatých zložiek ho robí nepostrádateľným v starostlivosti o pleť. Rakytník má výrazný regeneračný, protizápalový účinok, ktorý sa využíva pri spáleninách, omrzlinách, na zlé hojace sa rany. Tlmí príznaky lupienky a atopického ekzému. Zvyšuje vitalitu a pružnosť pokožky.

Prírodný obsah

Vitamín A, Vitamín E, Esenciálne mastné kyseliny

Balenie:
Flakón 100 ml
  1. Zlé
  2. Dobré
Pokračovať