Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Aryor

Kostihojový olej 125ml

  • Kód produktu:765
  • Dostupnosť:Skladom
8,50€ Bez DPH:
7,08€

Kostihoj už oddávna využívali naši predkovia k liečbe rán.  Naša domáca lekárnička je nemysliteľná bez kostihojového oleja. Bolesti kĺbov, chrbtice, drobné zranenia, zlomeniny, výrony, natrhnuté šľachy - pri všetkých úrazoch niet lepšieho prírodného prostriedku ako je kostihoj. Zároveň má aj protizápalové vlastnosti. 

Kostihoj lekársky pomáha pri kostných zlomeninách, vykĺbeninách či pri tenisovom lakte. Hojí hlboké a hnisavé rany, rezné rany po operácii, vredy predkolenia a hemoroidy. Dokáže pomôcť aj pri ranách, ktoré sa nechcú zaceliť, stále hnisajú a krvácajú. Kostihoj totiž okrem výrazných regeneračných účinkov zastavuje aj krvácanie a má dokonca prírodné analgetické účinky, čiže zmierňuje bolesť. 

Upokojujúci a ochranný prírodný olej aplikujeme na pomliaždeniny, hematóny a zlomeniny. Slúži i ako ochranný prostriedok k prevencii pomliaždenín napríklad pri športových aktivitách.

Mnohé prospešné vlastnosti kostihoja sa prisudzujú jeho vysokému obsahu alantoínu, látke, ktorá podporuje nový rast kožných buniek, spolu s ďalšími látkami, ktoré znižujú zápal a udržiavajú zdravú kožu. Kostihoj sa používa na liečenie modrín, natiahnutých svalov a väzov.

Kostihojový olej môže pomôcť riešiť kožné problémy, ako sú škrabance, vyrážky (vrátane plienkovej vyrážky), uhryznutia pavúkov a plytké rany. Uvoľňuje bolesť spôsobenú artritídou, bolesť svalov. 

Kostihoj obsahuje okrem alantoínu aj kyselinu rozmarínovú a triesloviny. Pôsobí protizápalovo, analgeticky, ako pomoc pri hojení vyvrtnutí a zlomenín.  Tiež preukázal účinnosť pri liečbe atopickej dermatitídy, psoriázy a ekzému.
LEN pre vonkajšie použitie.

Bežné použitie: 

  • natrhnuté, natiahnuté svaly, šľachy, väzy, výrony
  • zápaly a bolesti kĺbov, poškodené chrupavky, vysychanie kĺbov
  • artróza, artritída, reuma, dna
  • rany kože, hnisavé rany po plastických a operačných zákrokoch
  • tenisový lakeť, kŕčové žily, hemoroidy
  • preležaniny, omrzliny, popáleniny

 


Extrakčné metóda: kostihojový olej je získaný macerovaním koreňa kostihoja (Symphytum officinale) v oleji zo sladkých mandlí (Prunis dulcis).

Zloženie: kostihoj a mandľový olej
Pôvod: Európa

Balenie:
Flakón 125 ml
  1. Zlé
  2. Dobré
Pokračovať