Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Aryor

100% Konopný olej 100ml

6,90€ Bez DPH:
5,75€

Konopný olej je bohatý na esenciálne mastné kyseliny a je veľmi účinný pri starostlivosti o suchú a citlivú pokožku postihnutú ekzémami a lupienkou. Obmedzuje vznik vrások a starnutie pokožky.

Olej získavaný z konopných semien je veľmi podobný nášmu lipidovému ochrannému plášťu kože. Ľahko sa vstrebáva do pokožky. Obohacuje pleť esenciálnymi mastnými kyselinami a aminokyselinami, ktoré sú dôležité pre správnu tvorbu keratínu a buniek v koži. Hodnotenie ochrany proti UV žiareniu má SPF faktor 6.

Vyvážený obsah omega nenasytených mastných kyselín výrazne posilňuje odolnosť pokožky, má silné regeneračné, zvláčňujúce, antibakteriálne a protizápalové účinky, brzdí rozvoj alergických reakcií. 

Konopný olej je najbohatším prírodným zdrojom nenasýtených mastných kyselín /NMK/, ktoré sú známe pre ich vynikajúce zmäkčovacie a hydratačné vlastnosti. NMK zvýšujú schopnosť pokožky uchovávať vlhkosť a tým ju udržujú hebkú a vláčnu a naše vlasy zdravé a silné.

Zachytávanie vlhkosti posilňuje našu prirodzenú obranyschopnosť pred znečisťeným ovzduším, slnkom, suchým vzduchom a nadmerným používaním mydiel, gélov a iných pracích prostriedkov.

Bolo klinicky preukázané, že esenciálne mastné kyseliny obsiahnuté v oleji semien konope zmierňujú a uľavujú od suchej kože, pomáhajú pri hojení drobných odrenín kože, akné, ekzémov a lupienky. Napomáha hojeniu rán, popálenín. Veľmi priaznivo pôsobí na vlasy a nechty, je vhodný na vlasové zábaly.

Konopný olej má vysoký obsah vitamínu E, prírodného antioxidantu, ktorý zachytáva prebytok voľných radikálov, ktoré môžu zraniť, zabíjajú naše bunky a tkanivá a tak prispievajú k starnutiu pleti. Olej môže tiež nahradiť na nižších úrovniach ceramid, spojený so starnutím a metabolické spomalenie. Zníženie úrovne ceramidov prispieva k tvorbe vrások a celkovému starnutiu pleti.

Prírodný obsah: Vitamín A, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6, vitamín C, vitamín E, proteíny a minerály

Extrakčná metóda: Za studena lisovaný olej

Je to spôsob mechanického odsávania, kde sa teplo znižuje a minimalizuje počas celej produkcie suroviny.To pomáha olej udržať pôvodný stav, hĺbku a kvalitu obsahových látok. Teploty sú prísne kontrolované, aby sa zabezpečilo, že nie je vyššia ako 80-90 stupňov Celzia.

Balenie:
Flakón 100 ml
  1. Zlé
  2. Dobré
Pokračovať